Tehnika brzog čitanja

Tehnika brzog čitanja

Ova edukacija ima za cilj da pomogne učenicima da usvoje i savladaju odgovarajuće tehnike za lakše i brže čitanje i razumevanje nastavnog sadržaja.

Čini Vam se da vaše dete čita dovoljno brzo? Verujte, može i brže! U našem edukativnom centru Školarko deca su za jednu školsku godinu, sa svim školskim pauzama prešla sa 100 reči u minute na duplo više-tj. na 200. A da pri tome nisu izgubila na razumevanju pročitanog- što je veoma važno, složićete se.

 Uz poznavanje metode brzog čitanja i razumevanja nijedan sadržaj mu neće predstavljati problem, već lakoću učenja. Sa našim programom ,, Škole brzog čitanja”,čitanje može postati zabavno, razumevanje lako a sadržaj i znanje će brzo postati sastavni deo detetove ličnosti. Program ima nekoliko ciljeva:

 • Da znatno poboljša brzinu čitanja Vašeg deteta;
 • Da održi i poboljša razumevanje onoga što se čita;
 • Da pomogne prilikom obogaćivanja rečnika i povećavanja opšteg nivoa izražavanja, pismenosti i znanja;
 • Da omogući detetu bržu i lakšu reprodukciju gradiva koje dete u školi uči;
 • Da pomogne polaznicima da otkriju i razumeju kako funkcioniše mozak i oko i koja je njihova uloga prilikom brzog čitanja;
 • Da polaznicima uštedi vreme učenja i usvajanje znanja
 • Ulije detetu pravo samopouzdanje;

Program je namenjen deci od 9-14 godina, materijal je potpuno prilagođen potrebama dece tog uzrasta, jer se u našem centru posebno vodilo računa da deca kroz ovaj program ne samo poboljšaju brzinu i tehniku čitanja već i da obogate sopstveni jezički i izražajni fond-ovo naš program izdvaja od ostalih programa brzog čitanja jer deca dobijaju mnogo više. Zamislite koliko bi Vašem detetu bio lakši proces učenja i sticanja znanja kada bi ova veština trajno postala njihova super moć. Zato ne gubite vreme jer program nudi benefite upravo u ovom uzrastu od 9 do 14 godina. Prijavite se na besplatan demo čas na 0652030468 ili putem maila office@skolarko.com.

Program “Brzog čitanja” se sastoji od 20 časova i koncipiran je tako da učenici imaju čas jednom nedeljno u trajanju od sat vremena,  gde nakon svakog časa dobijaju odgovarajući materijal za vežbu kod kuće. U okviru programa se bavimo sledećim temama:

 • Ulazno testiranje
 • Zagrevanje i vežbe opažanja
 • Vizuelno vođenje
 • Jednoredno krstarenje
 • Tahitoskopski trening
 • Vežbe kroz Šulteove tabele
 • Upotreba jednoredne petlje
 • Upotreba metronoma u treningu
 • Čitanje jednog reda sa skraćivanjem
 • Frazeološko čitanje
 • Praktični saveti i vežbe

Prilikom rada se koriste radioničarske metode i oblici rada gde je najveći akcenat na iskustvenom učenju i praktičnim vežbama sa ciljem da predviđeni sadržaj postane sastavni deo ličnosti polaznika.

Pružite svom detetu lakoću i radost čitanja, prijavite se na besplatan demo čas na 0652030468 ili putem maila office@skolarko.com. Cena celokupnog programa je  20.000,00 ili 4000,00 mesečno podeljenih na 5 mesečnih rata. Maksimalan broj učenika je 8 po uzrasnoj grupi. Postoji i mogućnost za poluindividualni rad uz korekciju cene. 

Voditelj radionice je Novak Stanišić, pedagog sa višegodišnjim iskustvom u radu sa decom školskog uzrasta- trener iz oblasti tehnike brzog čitanja, brzog učenja i lakog pamćenja, licencirani trener Brainobrain mentalne aritmetike, kao i facilitator u programima ličnog razvoja za decu i mlade i trener emocionalne pismenosti.

Pošaljite nam poruku